Caner Peçenek

Candan Ünal

Caner Peçenek

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bale bölümünü okuyan Caner Peçenek, 1998-2000 yılları arasında “Çağdaş Bale Dans Topluluğu”nda dans etti.

2000 yılında klasik gitara başlayıp Öner TOMBULOĞLU, Ozan AKYATAN, Murat USANMAZ dan klasik gitar ve Flamenko gitar eğitimi aldı.2002,2004 yıllarında Niran ÜNSAL, Nida ŞAN ile çalıştı.2003-2007 yılları arasında ise “Sultans Of The Dance” grubuna girerek 30’un üzerinde ülkede 500’ü aşkın gösteri sergiledi. Klasik bale, pas de deux, modern dans, karakter dansları, pando mim, eskrim, jazz dans, streching, kondisyon, ritim (vurmalı enstrümanlar), halk oyunları gibi birçok dansın profesyonel eğitimlerini alan Caner Peçenek, 2005 yılında İstanbul Devlet Opera Balesi ile Üniversiyat açılış seremonisinde de dans etti.

2007-2009 yıllarında Şehir Tiyatroları “Leyla ile Mecnun” oyununda Mecnun rolünde solist dansçı ve oyuncu rolü ile tiyatroya da geçiş yaptı. Şehir Tiyatroları “Gençlik Günleri” projesinde, yönetmen Can Doğan'ın asistanlığını yaptı. Bu sırada Şehir Tiyatrolarında Yeşim Ceren BOZOĞLU’nun yönettiği Tersine Dünya adlı oyunda oyunculuk yaptı.Yine o sıralar Candan ÜNAL orkestrasında çalışmaya başladı hemde o yıl Bahçelievler Belediye Tiyatrosuna ait “Bir Tavsiye Mektubu” adlı oyunun koreografisini yaptı. 2009 yılından itibaren çeşitli özel bale kurslarında ve kolejlerde dans eğitimi vermeye başlayan Caner Peçenek, 2010 yılında “Colours Of Turkey Dance Company”de hem dansçılık hem de eğitmenlik yaptı.2011 yılında Hisar Okullarında Lüküs Hayat müzikalinin dans koreografisini yaparken,2 yıl boyunca Hisar Okullarında klüp öğretmenliği ve anasınıfları yıl sonu gösterilerini hazırladı. Caner Peçenek, 2013 yılından bu yana ise Modafen’de bale ve dans eğitmeni olarak görev yapmaktadır.2015 yılından beri yapılan Zorlu PSM de yapılan Modafen’s Dream Night gösterisinin sahne tasarımı,koreografi çalışmaları,müzik edit ve sahne prodüksiyonluğunu yapmıştır.Yıllardır çeşitli sanatçı ve orkestralarda müzisyenlik yapmaktadır.